Fedora Remix pro Raspberry Pi k dispozici

Po Debianu a Arch Linuxu se Raspberry Pi dočkalo i slibované a preferované linuxové distribuce. Fedora Remix pro Raspberry Pi obsahuje balíčky z Fedory ARM, plus některé speciální balíčky určené speciálně pro RasPi, jako jsou např. knihovny pro přístup k VideoCore GPU.

Systém zahrnuje např. programovací jazyky python, perl, ruby a bash, dále programy AbiWord, Gimp či Firefox, a v neposlední řadě také nástroje pro pohodlnou instalaci dalších aplikací.

Čistě teoreticky si Fedoru Remix můžete zkusit stejným způsobem, jako naposledy Debian, tedy přes emulaci Raspberry Pi v QEMU. Prakticky ale dost možná narazíte na problém s klávesnicí, jako jsem na něj narazil já. Pokud by někdo věděl, kudy z toho ven, sem s radou (špičkové české inženýry, kteří mi pomohli v minulém případě, už jsem zainteresoval, kupodivu ale mají mnohem lepší věci na práci, než nesmyslné blbnutí se zbytečnou emulací ;)

Zdroj: http://www.raspberrypi.org/archives/805

3 thoughts on “Fedora Remix pro Raspberry Pi k dispozici

  1. je to uzasne jen musim pockat az to bude bezne dostupne a wokna zase jsou wwwwww
    jinak mne zarazi ze se pouziva az tak novy kernel si teda myslim ze by slo zkompilovat i starsi jadro a pouzil bych WD my book ktery take jede na AMR ale to je jen tak aby rec nestala

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.