Emulace Raspberry Pi – zkraťte si čekání

Protože čekání na Raspberry Pi může být ještě docela dlouhé, oslovil jsem špičkové české inženýry s dotazem na možnosti emulace. A hle, ani to nebolelo a máme tu návod, jak Raspberry Pi, resp. aktuální obraz Debianu pro RasPi určeného, okusit už nyní na vašem běžném PC se systémem Windows.

Co budeme potřebovat: (zde původní návod v angličtině)

Vše postahujte, rozbalte QEMU a zbytek souborů uložte do jeho adresáře. Dále si vytvořte dávkový soubor, např. _start.bat, a do něj uložte následující formulku:

bin\qemu-system-arm.exe -M versatilepb -cpu arm1136-r2 -hda debian6-17-02-2012.img -kernel zImage_3.1.9 -m 192 -append "root=/dev/sda2"

Po spuštění dávkového souboru se začne v emulátoru zavádět systém, login a heslo je pi/suse. Po přihlášení v příkazové řádce napište startx a stiskněte enter – tím nastartujete grafické prostředí.

Emulace je pochopitelně silně závislá na výkonu vašeho PC, nicméně spustit se vše podařilo i na slabém netbooku s Atomem. Jestli jsou hrátky tohoto druhu k něčemu vám neřeknu, ale už pro ti legraci to zkuste! ;) Já jdu třeba dumat, kudy na DosBOX…

Zdroj: http://www.smallbulb.net/2012/225-emulating-raspberry-pi

 

5 thoughts on “Emulace Raspberry Pi – zkraťte si čekání

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.