RasPi má nový model – Raspberry PI B+

Nové Raspberry PI B+ je evolucí modelu B. Nejde tedy o zbrusu nové zařízení, ale o vylepšený model, plně kompatibilní s předchůdcem. Zachována byla i cena, nové Raspberry PI B+ pořídíte za 35$.

GPIO header byl rozšířen na 40 pinů, původních 26 pinů funguje na vlas stejně, jako u starší verze Raspberry Pi. Přidány byly tolik potřebné USB porty, původní dvojice byla rozšířena na čtyři. Klasická SD karta byla nahrazena drobnější microSD kartou, která už nevyčuhuje mimo desku počítače. Dalšími novinkami jsou snížená spotřeba (o 0.5W až 1W), kvalitnější audio výstup a praktičtější rozložení konektorů.

Nový model B+ zatím nenahrazuje starší B, v produkci budou souběžně oba.

Zdroj: http://www.raspberrypi.org/introducing-raspberry-pi-model-b-plus/

rsz_b-

PS: Jak vám zajisté neušlo, web raspi.cz je po obsahové stránce v podstatě mrtvý. Jednoduše se mi nepodařilo nalákat další psavce a sám na to nemám čas (a v tuto chvíli ani chuť). Zavírat web ale nehodlám, provoz v podstatě nic nestojí a některé z publikovaných článků mohou být stále užitečné (a totéž platí i o fóru).

5 thoughts on “RasPi má nový model – Raspberry PI B+

  1. Narazil jsem na tohle a protože jsem hračička a s počítači se potkávám od roku 1984 tak bylo jasné že to musím mít. Ježura mi to donese v sadě s dalšími doplňky. Jednak chlazení, krabička, extended board a přidám si ještě 2,8 screen. Potřebuju to jako počítač k počítání bitcoinů. Takže debian očištěný o spouštění kravin co nepotřebuji. To co bych uvítal, ale to se poradím někde u linuxáků bude, že do jednoho usb portu dám usb mini flash disk nějakých 16GB a chci z toho udělat paměť a disk. Už mi jde cestou wifi usb dongle. Pro znalce. Je vhodnější mít velkou sdhc kartu pro systém a nebo stačí 4GB a třeba ta 16GB flashka ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.