České krabičky pro RasPi od EMKO Case

Konec domácího bastlení a nákupu pochybných výrobků z plastů, český výrobce EMKO se pustil do výroby parádních krabiček pro Raspberry Pi.  Výrobním materiálem je samozřejmě poctivý hliník, zájemci si mohou vybrat mezi několika barvami – stříbrná, modrá a černá. Zjevnou výhodou hliníku je kromě vzhledu také dobrý odvod tepla, hazardéři a notoričtí overclockeři mají o důvod víc k radosti.

Aktuální nabídka čítá dva modely, Case-ACase-B. Zde pozor, selský rozum by mohl napovídat, že model Case-A bude určen pro model A (Raspberry Pi bez LAN) a Case-B pro model B, ale není tomu tak. Obě krabičky jsou pro RasPi modelu B, rozdíl je ve zpracování, Case-A je krabička luxusnější s frézovanými panely.

Zajímavá je určitě cena, levnější Case-B v základním stříbrném provedení stojí výborných 99Kč bez DPH. Co se mě týče, za tuhle směšnou částku je to jasná volba, Malina konečně dostane slušivý kabátek a nebude mi neustále strkat pod nos své silikonové vnady!

22 thoughts on “České krabičky pro RasPi od EMKO Case

  • @lada: že o něčem nevíš neznamená, že to neexistuje: alza, mironet, tsbohemia, pekarskyraj, snailinstruments, hwkitchen, víc mě nenapadlo. Všechno pod stovku včetně DPH

 1. Tak jsem je prave dostal do ruky. Musim rict, ze jsem objednal ty zakladni (stribrne) od kazde 1ks (443Kc s postovnym), ne ty modre na obrazku. Remeslne jsou dobre zpracovane, ovsem lepe je na tom ta drazsi verze. U te levnejsi je mensi mezera mezi obema castmi (vrchni a spodni). Nevim, mozna je to jenom serii, nicmene u te drazsi se toto nevyskytuje. Jak do nich malina pasne, to teprve uvidim. A je pravda, ze za tu cenu, bezkonkurencni, alespon ja nevim o levnejsich.

 2. POZOR EMKO nestíhá ty krabičky vyrabět takže dodaní je hodně dlouhé.
  Já jsem 2ks krabičky objednával přes jejich e-shop 11.prosince ihned potom došlo automatické potvrzení objednávky. Dál se však nic nedělo, tak jsem tam 4. ledna volal a objednávka jim tam asi jen ležela. A tak má konečně přislíbený termín k vyzvednutí v Brně na 23. ledna kdy bude vyrobená další serie. Takže je to opravdu hodně nadlouho.

 3. Dneska mi krabička přišla DPDčkem, vypadá skvěle. hned moje raspberry vypadá lépe ;) akorát bych doplnil, že jsem si objednal modrou barvu ;]

 4. pro Pavonel: jedná se o problém, který je bohužel znám a ani né tak přičinou výrobce krabiček, ale desek, viz i post http://blog.geeksoul.cz/#35
  kde cituji: „Pasuje do krabičky od EMKO Case, kterou tedy díky tomu nemusím vracet a mám pro ní využití, to tedy odpovídá tomu, že EMKO měli pravdu když mi napsali, že na původní revizi made in China pasuje.“

  Sám Martin uznal pravdu výrobce, jde tedy o to unifikovat desky jako takové, jednotliví „krabičkáři“ težko posoudí jestli bude použit USB konektor od výrobce A nebo B. Kdyby EMKO bylo smluvním výrobcem pro Raspberry byla by to asi jiná debata, i když težko ovlivníte nějakého subdodavatele USB konektorů, kdesi v Číně. :-)

 5. Taky mi dneska dorazila krabicka z EMKO Case a totez, co píše pavonel. Doufam, ze se krabicce par dni mimo Brno libilo, zase ji posilam zpatky :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.