Nová revize Raspberry Pi: výroba v Anglii a montážní otvory

Možná si vzpomenete, že v původním plánu byla výroba Raspberry Pi přímo v Británii. Bohužel, náklady na výrobu se ukázaly jako příliš veliké a znatelně by zahýbaly cenou, nakonec tedy bylo zvoleno dnes standardní řešení, tedy výroba v Číně. Nic proti, když se na celý proces odborně dohlíží, nemusí se kvalit výstupu zákazník obávat, ale znáte to – zařízení s nálepkou „Made in UK“ je prostě trochu víc sexy…

Protože ale popularita Raspi za poslední rok rapidně vzrostla, světe div se, nakonec se výrobce schopná dodávat velké množství počítačů za dostačně nízkou cenu objevil. Nově bude tedy část výroby přesunuta do továren SONY v jižním Walesu. Anglické Raspberry Pi poznáte snadno – nápis Made in the UK hledejte vedle napájecího konektoru.

Zdroj: http://www.raspberrypi.org/archives/1925

Další novinkou je nová revize, která zahrnuje celou řadu fascinujících zkratek, o jejíchž významu mám tušení jen mlhavé, dále nové GPIO konektory a hlavně – dva montážní otvory. Konečně nebude problém příšroubovat Malinu do ručně vyrobené krabičky! :)

Zdroj: http://www.raspberrypi.org/archives/1929

P.S. Kdyby se objevil někdo, kdo by dokázal o vlastnostech druhé revize pár věcných řádků napsat, rád to do aktuality přidám. A kdyby toho bylo víc, vyslouží si to i samostatný článek. Já na to jednoduše nemám ;)

10 thoughts on “Nová revize Raspberry Pi: výroba v Anglii a montážní otvory

 1. Jestli se nepletu, tak nová revize bude mít posílené napájení USB (2,5A max) a nebude tedy potřeba řešit přídavné napájení USB. Zbytek jsou drobnosti okolo výstupů. Opraven nějaký BUG s HDMI. Přidán RESET. Montážní otvory.

   • no taky by se hodil druhy ethernet aby se z maliny dal udelat zajimavy router. Ramky na zarizeni podobneho typu si myslim ze je dost :-) Jinak dalsi vytuneni co sem provedl je koupeni 5ks 11x11mm Al chladicu za 1,19$ + pasta za 0,9$ aby tolik netopila a vypada lepe :-) Jinak vsimam si dalsi zmeny LED „OK“ se ted jmenuje LED „ACT“ coz dava vetsi smysl ;-)

 2. Ty dvě dírky pro montáž jsou výborný nápad.

  Zrovna tento víkend řeším, jak tu starou variantu přidělat do krabičky. Vymýšlím různé lišty, do kterých by se plošňák zasunul, ale nic pořádně nedrží. Navíc překáží přečnívající konektory.
  Asi nakonec to raspíčko prasácky přilepím tavným lepidlem (jak jsem už viděl na spoustě fotek).

  • Dobrý den, chtěl jsem se zeptat zdali se opravdu jedná o novou verzi s otvory. Psal jsem na podporu farnellu a tvrdili mi,že prodávají pouze starou revizi bez otvorů. Děkuji za odpověď

 3. Dobrý den, měl bych pár otázek ohledně instalace OS na Raspberry Pi.
  Před nedávnem jsem zakoupil model B s otvory pro montáž z Aukra a snažím se tam dostat jakýkoliv OS, ale zatím marně. Zkoušel jsem jak úpravu karty formátováním, tak různé instalátory a to jak pro windows, tak i pod linux a stále se dostávám na osm bliknutí ACT. Mam Sony SD 8 G/4 a Apacer 1 GB/150X, zkusil jsem i jiný napájecí adapter, ale tam bych to nehledal. Máte někdo 100 % postup na zavedení OS ? Díky . .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.