Prodeje Raspberry Pi se (pravděpodobně) blíží miliónu kusů

Před rokem jsme si kolektivně zoufali a doufali, že aspoň pár desítek kousků Rasperry Pi dorazí do našich malebných končin a pohleďme nyní – po světě se jich s největší pravděpodobností toulá již milion. Číslo nemusí být úplně přesné, RS Components zatím nedodali přesné statistiky, ale druhý z distributorů, element 14, hlásí, že hranici půl miliónu prodaných kusů již překročil.

rpi500k

A nic nenasvědčuje tomu, že by zájem o RasPi nějak výrazně polevoval. V nedávné době jsme se dočkali vylepšené verze s 512MB RAM, byl spuštěn oficiální obchod s aplikacemi, můžeme se těšit na port Minecraftu – kolem Maliny je zjevně stále živo.

Někteří z Vás si možná vzpomenou, že původní vizí Raspberry Pi Foundation byl především levný a jednoduchý počítač pro výuku programování na školách. Kolik Malin tedy k dětem skutečně doputovalo? Odhad je solidních 20%, což je skutečně HODNĚ počítačů :)

Zdroj: http://www.raspberrypi.org/archives/3011

2 thoughts on “Prodeje Raspberry Pi se (pravděpodobně) blíží miliónu kusů

  1. Konečně jsem se také odhodlal a RPi objednal. Přišla neskutečně tychle, ani ne za 24 hodin až domů. Po vybalení jsem si okamžitě připoměl začátky programování na ZX80 a později na Spektrumu. Myslím, že malina dává hodně možností pro skutečně tvořivou práci na počítači a s počítačem, ne jen brouzdání po internetu a nekonečné diskuse na Facebooku. Čím více mladých se k malině dostane a „dostane“ je, tím lépe. Jako nástroj pro výuku je ideální.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.