Raspberry Pi konečně v běžném prodeji

Až do této chvíle byl proces objednání Raspberry Pi trochu komplikovaný. Nejprve bylo třeba vyjevit zájem a poté čekat na e-mail, který vás  pustí k samotné objednávce. Objednávky byly navíc omezené na jeden kus Raspi.

Počínaje dnešním dnem všechna omezená padají a Raspberry Pi lze objednávat z RS Components a element14/Premier Farnell stejně, jako všechny ostatní produkty. To ovšem neznamená, že budete mít počítač doma několik dnů od objednání. Dodací lhůty se stále pohybují v řádu týdnů a to i přesto, že továrny aktuálně chrlí 4.000 kusů Raspberry Pi denně.

Pokud ovšem plánujete vybavit tímto malým počítačem učebnu, popř. si ve sklepě stavíte Skynet, můžete potřebný počet Malin sfouknout v jedné jediné objednávce. A to je dobré.

Zdroj: http://www.raspberrypi.org/archives/1588 


Btw. pokud se vám dnes ještě nerozproudila krev, doporučuji výživnou diskuzi na novinkách u pitomoučkého článku Nejmenší počítač na světě se v Česku prodává za 1100 korun.

Redaktor je kretén, který žongluje s cenami, jak se mu zlíbí – viz „V zahraničních obchodech se novinka prodává za cenu v přepočtu okolo 700 Kč. V ČR vyjde podle nákupního rádce Zboží.cz, který provozuje společnost Seznam.cz, na 1100 korun.“ Jedenáct set korun je naprosto v pořádku, protože tolik vám vyjde, připočtete-li k původní ceně DPH a poštovné. A jinak, než nevýhodně po jednotlivých kusech, se zatím RasPi objednat nedá –  takže výhodnější podmínky pro velkoodběratele se zatím nekonají.

Komentáře nic nechápajících mamin už jsou jen takovou třešničkou na dortu – „počítač se „střevy“ chytrého telefonu – to si snad ani nikdo nemůže koupit…“ – a proto se na něj už několik měsíců „stojí fronty“, krávo.

Není lepší start do nového týdne, než trocha toho zdravého nasrání, že? ;)

18 thoughts on “Raspberry Pi konečně v běžném prodeji

 1. Ten článek na Novinkách jsem již četl a nemám vůbec zapotřebí se nad ním pozastavovat. Redaktor očividně nic nechápe a mnozí autoři komentářů teprve nic. I když se mezi diskutujícími našli inteligentnější, kteří vysvětlili, že věc není určena primárně pro běžné uživatele, ale pro hračičky, kutili, bastlíře a konstruktéry. Dokážu si však ale představit, že budou vyrůstat internetové kiosky, které pojedou na něčem takovém jako RasPi.

 2. Pramení to z nepochopení účelu RP. Mě spíše zaujaly vyšroubované ceny na eBay i českém Aukru. Ceny 2500 až 3500 nic neobvyklého. Překupníci budou mít žně, i když dostupnost je čím dál lepší.

  • Ale tak dokud si k nám „konkurencia“ chodí dělat reklamu, tak dobrý, ne? ;)

   Nehledě na to, že nikoho, kdo provozuje web o Raspberry Pi, za konkurenci nepovažuju. Naopak, čím víc, tím líp, aspoň nám nic neunikne :)

 3. Tak me pustili k objednavce ke konci cervna a objednal jsem a z uctu si to strhli. Psali dodaci lhuta 10 tydnu. A ted napises ze uz si to muze objednat kdo chce. Snad by meli prvni vyridit ty co uz si to objednali ne?

  • Možnost zadat objednávku a samotné vyřízení objednávky jsou přece dvě různý věci. Však taky píšu „To ovšem neznamená, že budete mít počítač doma několik dnů od objednání. Dodací lhůty se stále pohybují v řádu týdnů“. Objednávky budou imho pořád vyřizovány podle pořadí, v jakym přišli, tzn. ty budeš mít Raspberry doma mnohem dřív, než někdo, kdo si to objedná teď.

   • Precetl jsem si to jeste jednou a je to OK. Opakovani je matka moudrosti. Omlouvam se.
    Doufam ze to brzo dorazi. Zkousel jsi na tom prehravat video? Umi to MPEG2 nebo ne?

 4. Dneska objednáno u farnellu, jsem zvědav kdy mi dorazí a jsetli to bude kolem těch pětíí týdnů co tam píšou. jsem zvědav na GPIO. Jsem nadšenec do AVR doufám, že mě požnosti těchto „pinů“ překvapí. A až to o bude solidně odladěné chci to šoupnut ze srandy k telce jsetli se to k něčemu hodí. :D

 5. Osobně jsem si objednal „přímo“ u RS online 19.6. Včera (tj dříve než slibovaných 6 týdnů v objednávce) to vyexpedovali z Birminghamu a dnes mi pravděpodobně zazvoní u dveří, protože zásilka ráno dorazila do Prahy:-) Jupí!

 6. Luxusní zařízení, mam už 2 kousky – na nas server, webserver , ftp atd. nic to nezere a slusne to jede – 2 kousek v aute pro sber dat. luxus

 7. Já jsem si to objednal už někdy v červnu po deseti tydnech mi napsali že z důvodu nedostatku čipů se dodací lhůta zpozdí o 5 týdnů, 5 týdnů uplynulo a pořád nic nevíte aspon nekdo kde mohu sledovat stav mé objednávky , mám se začít bát?? :D

  • V dubnu jsem si u RS rezervoval objednávku, v červnu mi přišla výzva k objednávce, následně jsem objednal podle pokynů a kódu, který mi poslali, zaplatil kartou a předevčírem 9.10. mi přišel balíček.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.