Transport Tycoon (OpenTTD) na Raspberry Pi

Stále čekáte na své Raspberry Pi, nebo snad patříte mezi hrstku šťastných geeků, na které se štěstí již usmálo? Ať tak či tak, Transport Tycoon běžící na Malině by vás mohl zajímat. Jak je u prvních herních pokusů obvyklé, nejde o žádný sofistikovaný port ušitý na míru, ale prosté zkompilování stávajících zdrojových kódů OpenTTD, hra nicméně běží překvapivě svižně. Jen ten scrolling trochu vázne, hra nevyužívá žádnou GPU akceleraci, nicméně port tvořený speciálně s ohledem na schopnosti Raspberry je zdá se na cestě…

A že vás hry, ty bezduché pitomosti plné krve a násilí, vůbec nezajímají? Zkuste udělat výjimku, Transport Tycoon možná váš pohled od základu změní, jde totiž o naprosto mírumilovnou budovatelskou strategii. Vaším herním cílem je rozvoj a správa dopravního impéria, nepřítelem jen počítačoví protivníci, kteří ani tak nehrají proti vám, jako si prostě staví své dopravní uzly na stejném písečku. Pokud jste jako malí nadšeně poskakovali kolem vláčků a kolejišt, pohled na virtuální mašinky svištící po kolejích vás uklidní rychleji, než cigareta a diazepam! ;)

7 thoughts on “Transport Tycoon (OpenTTD) na Raspberry Pi

  1. Zkoušel jsem cca před 14 dny zběžně OpenTTD ve verzi z repozitářů Debianu a takhle plynule to rozhodně nešlo, snad je to tedy na dobré cestě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.