Konečně, výroba Raspberry Pi se rozjíždí!

Čekali jsme dlouho, ale ona velká chvíle je tu – sériová výroba Raspberry Pi je realitou. Že jde o zprávu skutečně zásadní dokazuje fakt, že krátce po jejím uveřejnění na twitteru oficiální web zkolaboval pod náporem zvědavých návštěvníků.

A protože je web aktuálně (10.1.2012 20:32) stále mimo provoz, více informací pro vás zatím nemáme :)

Výroba Raspberry Pi začala. Vizualizace na základě aktuálně dostupných faktů:

Aktualizace:

Oficiální web už naskočil, máme tu další hrstku informací. Ve skutečnosti výroba Raspberry Pi probíhá už několik dní, informace to ovšem byla tajná a z různých důvodů nezveřejnitelná. První kusy  Raspberry Pi ve verzi B by měly být hotové koncem ledna, varianta A přijde na řadu až v dalších várkách. Kdy se vyrobené Raspi začnou prodávat se ovšem ještě neví.

Původním plánem byla výroba Raspberry Pi v Británii, bohužel, nepovedlo se. Britské firmy nemohly nabídnout rozumné cenové podmínky, popř. nebyly schopné vyrobit počítače v požadovaném množství. A i kdyby se našel výrobce, který by se úkolu zhostil, je tu ještě britský daňový systém, který činí výrobu elektroniky z dovezených součástek značně nevýhodnou. Prostě a jednoduše výroba na Dálném východě je i v tomto případě mnohem výhodnější. Škoda.

Zdroj: http://www.raspberrypi.org/archives/509

One thought on “Konečně, výroba Raspberry Pi se rozjíždí!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.