Červená čínská malina

Mrkněte na obrázky níže. Líbí? Jak by ne! Bohužel si musíte nechat zajít chuť. Červené Raspberry Pi jsou specialita určená pro čínský a taiwanský trh. Vyrábí se pouze v Číně společností Egoman Technology Corp.

Červené Maliny nenesou označení FCC/CE a jejich import do zemí Evropské unie tak není legální, byť jsou až na barvu po všech stránkách identické s běžným modelem. Osobně ovšem nepochybuji o tom, že se dřív nebo později pár červených kousků RasPi objeví i u nás :)

red-china-raspberry-pi-01

red-china-raspberry-pi-02

Zdroj: http://www.raspberrypi.org/archives/3195

9 thoughts on “Červená čínská malina

    • To je jednoduché. Produkty pro EU musí mít certifikaci (CE). Pokud se výrobce úmyslně rozhodl vyrábět produkty necertifikované pro Evropu a prodávat je v Číně je to jeho věc.

  1. proste znacky FCC/CE urcuji nejake vlastnosti vyrobku, napriklad ze kdyz se to zapoji do elektriny, tak te to nezabije. no a pokud vyrobek dane parametry nesplnuje, tak se nesmi dovazet. tohle je celkem rozumne a pochopitelne ne? no a pokud na vyrobku znacky chybi, tak vyrobce neprohlasil, ze vyrobek splnuje dane pozadavky. pokud to neprohlasil, asi ma nejaky duvod. duvody jsou – 1, vyrobek je nebezpecny -> zakaz dovozu je pochopitelny; 2, vyrobce to nezajima a tedy asi nechce dovaze do EU -> tebe to trapit nemusi.
    Samozrejme tohle se tyka vyrobcu, kdyz si koupis jeden kus a privezes z ciny pro sebe, nikdo ti nic nezakaze. Priste min brblej a trochu premyslej/cti/studuj, pak mozna i neco pochopis. Za veskere nepresnosti se omlouvam.

  2. Zajímavé téma pro diskuzi, že to nebude v EU a USA k mání. Ono bude třeba se na věc podívat z jiného úhlu. Výrobce se neobtěžoval s certifikací FCC a CE, neboť vůbec nezamýšlel dodávat do EU a USA, ale jen na asijský trh. Ty certifikace určitě nebudou tak úplně zadarmo.

  3. Kopil jem si raspberry pi primo od RS. Doslo nebylo sice s cervenym potiskem ale made in china bylo. Navic nefungovalo. Zkusim ho vyreklamovat. Abych nestracel cas tak jsem koupil druhe primo z gme.cz. To uz bylo made in the UK a delezite je ze je funkcni.
    Zajimavosti je take to ze made in the UK ma hlavni chip od samungu kdesto to cinske ma chip hynix.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.