Červená čínská malina

Mrkněte na obrázky níže. Líbí? Jak by ne! Bohužel si musíte nechat zajít chuť. Červené Raspberry Pi jsou specialita určená pro čínský a taiwanský trh. Vyrábí se pouze v Číně společností Egoman Technology Corp.

Červené Maliny nenesou označení FCC/CE a jejich import do zemí Evropské unie tak není legální, byť jsou až na barvu po všech stránkách identické s běžným modelem. Osobně ovšem nepochybuji o tom, že se dřív nebo později pár červených kousků RasPi objeví i u nás :)

red-china-raspberry-pi-01

red-china-raspberry-pi-02

Zdroj: http://www.raspberrypi.org/archives/3195

9 thoughts on “Červená čínská malina

    • To je jednoduché. Produkty pro EU musí mít certifikaci (CE). Pokud se výrobce úmyslně rozhodl vyrábět produkty necertifikované pro Evropu a prodávat je v Číně je to jeho věc.

  1. proste znacky FCC/CE urcuji nejake vlastnosti vyrobku, napriklad ze kdyz se to zapoji do elektriny, tak te to nezabije. no a pokud vyrobek dane parametry nesplnuje, tak se nesmi dovazet. tohle je celkem rozumne a pochopitelne ne? no a pokud na vyrobku znacky chybi, tak vyrobce neprohlasil, ze vyrobek splnuje dane pozadavky. pokud to neprohlasil, asi ma nejaky duvod. duvody jsou – 1, vyrobek je nebezpecny -> zakaz dovozu je pochopitelny; 2, vyrobce to nezajima a tedy asi nechce dovaze do EU -> tebe to trapit nemusi.
    Samozrejme tohle se tyka vyrobcu, kdyz si koupis jeden kus a privezes z ciny pro sebe, nikdo ti nic nezakaze. Priste min brblej a trochu premyslej/cti/studuj, pak mozna i neco pochopis. Za veskere nepresnosti se omlouvam.

  2. Zajímavé téma pro diskuzi, že to nebude v EU a USA k mání. Ono bude třeba se na věc podívat z jiného úhlu. Výrobce se neobtěžoval s certifikací FCC a CE, neboť vůbec nezamýšlel dodávat do EU a USA, ale jen na asijský trh. Ty certifikace určitě nebudou tak úplně zadarmo.

  3. Kopil jem si raspberry pi primo od RS. Doslo nebylo sice s cervenym potiskem ale made in china bylo. Navic nefungovalo. Zkusim ho vyreklamovat. Abych nestracel cas tak jsem koupil druhe primo z gme.cz. To uz bylo made in the UK a delezite je ze je funkcni.
    Zajimavosti je take to ze made in the UK ma hlavni chip od samungu kdesto to cinske ma chip hynix.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.