Minecraft míří na Malinu

Hráčům pravděpodobně nemusím Minecraft představovat. Indie hit, který vývojáře z Mojangu zabezpečil na pěkných pár let dopředu a z Notche, zakladatele Mojangu, udělal milionáře. Do dnešního dne se prodalo více než 11 miliónů kopií hry napříč platformami.

A základní myšlenka je přitom tak jednoduchá – dejte hráči sandbox, virtuální lego, ať se zabaví. Stavte obydlí, hrady, vulgární obrazce, bojujte se příšerami, které se v noci probudí k životu, kutejte cenné suroviny z temných hloubek rozskostičkovaného světa, kombinujte suroviny a objekty do užitečných předmětů a tak dále. A to vše jak v single, tak v multiplayeru, jak je libo.

V součastnosti můžete své kreativní choutky uspokojovat v:

  • běžné desktopové verzi
  • ve verzi pro internetový prohlížeč
  • ve verzi pro Xbox 360
  • v Minecraft: Pocket Edition pro Android / iOS

A právě Minecraft: Pocket Edition míří na Raspberry Pi v podobě Minecraft: Pi Edition. Hra bude bez problémů hratelná na všech verzích Raspberry Pi, tedy i na starší verzi s 256MB paměti, a co je nejlepší – bude k dispozici zcela zdarma. O plynulost hry se bát nemusíte, prý běží na pohodových 40 fps.

Pi Edition má proti plné desktopové verzi sice nějaká ta omezení, která vycházejí z originální Pocket Edition, na druhou stranu umožňuje věc nevídanou – programování hry přímo za běhu. Jak to funguje si lze prohlédnout v přiloženém videu, stručně řečeno můžete prostřednictvím příkazové řádky ovlivňovat dění ve hře. Není např. problém jednoduchým cyklem vystavět během okamžiku obrovskou zeď, nebo v dané oblasti změnit typ kostek na jiný.

Finální port bude pravděpodobně dostupný ještě do konce tohoto roku. Radujme se! :)

Zdroj: 
http://www.raspberrypi.org/archives/2565
http://www.raspberrypi.org/archives/2603

4 thoughts on “Minecraft míří na Malinu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.