Vyzkoušejte Android na své Malině

Před časem se na youtube (doplněné o článek na raspberrypi.org) objevilo video ukazující běh Androidu 4.0. Systém na videu běží velmi rychle a vypadá velmi použitelně. Mělo by se jednat o oficiální Android 4.0.3 sestavený Broadcomem. Na tento systém si však musíme ještě chvíli počkat, zatím nejsou k dipozici zdrojové kódy a obraz disku je také hudba budoucnosti.

Už teď si však můžete Android vyzkoušet prostřednictvím sestavení CyanogenMOD z projektu Razdroid.

Systém je k dostání ve dvou verzích a to konkrétně:

  • CyanogenMOD 9 – Postaven na Androidu 4.0, systém nabootuje, dále je nepoužitelný
  • CyanogenMOD 7.2 – Postaven na Androidu 2.3, systém nabootuje, je poměrně funkční, horší pohyb myší po obrazovce (ovládání klávesnicí je mnohem použitelnější), hw akcelerace chybí

Veškeré dostupné informace a obrazy ke stažení nalezneta na stránce http://androidpi.wikia.com/.

Android se na kartu přenáší stejně jako Linuxové distribuce (Pod Windows programem Win32 disk imager). Je možné, že se obraz nevejde na na 2GB kartu.

Osobně toto beru jako zpříjemnění čekání na Android od Broadcomu a myslím, že stojí za vyzkoušení. Nelze to však zatím brát přiliš vážně.

4 thoughts on “Vyzkoušejte Android na své Malině

  1. A nechcete toho trošku moc? Navíc ovládání hlasem už je dostupné i pod androidem 2.3. Samozřemě s internetovým připojením, ale JB podporuje zatím jenom angličtinu. Navíc u RPi je nutné použít usb zvukovku(usb 3d sound), která sice skoro nic nestojí, ale je to další zátěž pro tak maličký počítač. Pokud se dočkáme androidu od Broadcomu a poběží tak jak na videu bude to bomba.

  2. Jestli se nepletu, tak ICS i JB je prakticky nepoužitelný s méně jak 512MB RAM. Takže bych moc neočekával. Ale ta verze 2.3 bude určitě dobře funkční.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.